NAUKOWE WSPARCIE DLA ROZWOJU PRZEMYSŁU

hiPower Institute of Materials tworzą naukowcy specjalizujący się w dziedzinie materiałów otrzymywanych metodą zol-żel. Eksperci z hiPower Institute of Materials opracowują autorskie, funkcjonalne warstwy, którym nadają ściśle określone parametry i właściwości, oraz dopasowują metody precyzyjnego nanoszenia materiałów na docelowe podłoża.

Doświadczony zespół posiada zaawansowaną wiedzę technologiczną, dzięki której opracowuje rozwiązania „szyte na miarę” dla różnych gałęzi przemysłu, np.: wodorowego, spożywczego, medycznego, budowlanego, maszynowego i offshore.

ZOBACZ, KTO TWORZY HIPOWER INSTITUTE OF MATERIALS!

PREZES ZARZĄDU

Rafał Gnojnicki

Manager z 25-letnim doświadczeniem zdobywanym zarówno w strukturach międzynarodowych korporacji (QAD, IFS) jak też w polskim sektorze start-upowym. Od ponad 18 piastuje stanowiska kierownicze – wcześniej m.in. wiceprezes zarządu spółki OPTeam SA (GPW: OPTEAM). Twórca inkubatora nowych technologii w zakresie life science, absolwent Fizyki Technicznej na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej. Współtwórca oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy hiPower Energy SA.

CZŁONEK ZARZĄDU

dr inż. Justyna Krzak

Naukowiec z bogatym doświadczeniem w interdyscyplinarnych pracach badawczych nad dostosowywaniem właściwości powierzchni do środowiska pracy, prowadzonych we współpracy z biologami, mechanikami, fizykami i chemikami. Autorka licznych publikacji, międzynarodowych i krajowych projektów badawczych (m.in. IAPP – Marie Curie Actions, NCN, NCBR), patentów oraz raportów dla partnerów przemysłowych. Specjalizuje się w rozwijaniu syntezy metodą zol-żel i technik pomiarowych cienkich warstw zol-żelowych oraz aspektów umożliwiających zastosowanie zaawansowanych, wielofunkcyjnych materiałów powłokowych.

Absolwentka dwóch wydziałów (chemicznego i mechanicznego) na Politechnice Wrocławskiej, doktoryzowała się z inżynierii materiałowej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Od 2014 r. pełni funkcję zastępcy kierownika Katedry na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej.

dr Beata Borak

Naukowiec z szerokim doświadczeniem w zakresie wytwarzania i charakteryzacji domieszek – submikronowych materiałów proszkowych, zmieniających właściwości materiałów. Autorka licznych publikacji o zasięgu międzynarodowym. Realizowała projekty związane m.in. z aplikacją proszków, jako domieszek do tkanin, nadających im zadane funkcje np. bakteriobójczość. Jest współautorką 5 patentów, laureatką prestiżowych nagród, m.in. Złotego Medalu na 41. Międzynarodowej Wystawie Wynalazczości w Genewie oraz Srebrnego Medalu na XIV Międzynarodowych Salonach Wynalazków i Innowacyjnych Technologii ARCHIMEDES w Moskwie.

Absolwentka Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, doktorat z inżynierii materiałowej uzyskała na Politechnice Śląskiej.

mgr inż. Bartosz Babiarczuk

Naukowiec specjalizujący się w zakresie wytwarzania i badania materiałów o strukturze aerożelowej. Autor licznych publikacji, oraz wykonawca projektów m.in. NCN oraz NCBR.

Absolwent dwóch wydziałów (chemicznego i mechanicznego) Politechniki Wrocławskiej. Przygotowuje doktorat na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej w zakresie wzmacniania właściwości mechanicznych aerożeli krzemionkowych.

mgr inż. Przemysław Wiewiórski

Specjalista w Katedrze Mechaniki, Inżynierii Materiałowej i Biomedycznej na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej, pracownik Oddziału Spektroskopii Optycznej w Instytucie Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN (INTiBS), współpracownik Katedry Obróbki Plastycznej, Spawalnictwa i Metrologii w projektach dot. crash-testów. Autor 71 publikacji naukowych oraz 4 patentów. Laureat Złotego Medalu na 60. Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik INNOVA 2011 w Brukseli.

Specjalizuje się w rozwoju systemów do wykonywania powłok submikronowych na obiektach przemysłowych z zastosowaniem atomizacji ultradźwiękowej. Absolwent Politechniki Wrocławskiej, Wydziału Mechanicznego w dwóch specjalnościach: automatyzacja procesów roboczych oraz mechanika stosowana. Efektem podjętych wówczas badań było zajęcie I-go miejsca w Polsce w konkursie na najlepszą pracę dyplomową magisterską organizowanym przez SIMP (Stowarzyszenie Inżynierów Mechaników Polskich).