INNOWACYJNE POWŁOKI I SYSTEMY DO ICH APLIKOWANIA

Tworzymy materiały, które zmieniają właściwości powierzchni, dostosowując je do potrzeb rynku m.in. funkcjonalne warstwy i powłoki wielowarstwowe, nanometryczne cząstki oraz aerożele. Wieloletnie doświadczenie naszego zespołu, zrealizowane projekty badawcze oraz uzyskane patenty sprawia, że możemy dostosować autorskie, submikronowe materiały zol-żelowe do zróżnicowanych oczekiwań przemysłu.

Zbudowaliśmy zaawansowany system do nanoszenia cienkich warstw przez atomizację. Nasze autorskie urządzenie, pozwala na wytwarzanie powłok funkcjonalnych, m.in. na powierzchniach wielkoformatowych oraz skomplikowanych geometrycznie, dowolnie je modyfikować i adaptować, tak by skutecznie przekładać rozwiązania laboratoryjne na grunt zastosowań przemysłowych.

Przykłady technologicznych rozwiązań:

innowacyjna powłoka barierowa zapobiegająca przenikaniu wodoru, której przełomowe właściwości potwierdziły wyniki badań w laboratorium komercyjnym;

zabezpieczenia materiałów konstrukcyjnych (powłoki antykorozyjne, zwiększające odporność na zarysowania, zmieniające powierzchniowe właściwości mechaniczne),

warstwy fobowe na różne media, m.in. wody i oleju,

aerożelowe warstwy izolacyjne (termiczne i akustyczne) zapewniające ochronę przed skrajnymi temperaturami i innymi agresywnymi czynnikami środowiskowymi,

wzmocnienie właściwości mechanicznych polimerów (nanocząstki);

warstwy i proszki jako nośniki leków.

Innowacyjna powłoka barierowa – skuteczne rozwiązanie problemu ubytków wodoru

Innowacyjna powłoka barierowa – skuteczne rozwiązanie problemu ubytków wodoru

polscy naukowcy stworzyli autorską warstwę o nieosiągalnej dotąd szczelności (przenikanie cząstek wodoru mieści się w dolnych granicach czułości narzędzi pomiarowych);

rewolucyjna technologia stworzona przez naukowców współtworzących hiPower Institute of Materials może zostać zaadaptowana także na potrzeby branży spożywczej, medycznej i budowlanej;

skuteczność innowacyjnej warstwy oraz autorskiego systemu jej nanoszenia potwierdzają niezależne badania, które przeprowadzono w specjalistycznym laboratorium komercyjnym.

Badanie szczelności nowatorskiej powłoki przeciwdziałającej wyciekowi wodoru

Przełomowe wyniki badań potwierdzają, że ubytek wodoru w zbiorniku pokrytym innowacyjną powłoką zol-żelową oscyluje na poziomie dolnej granicy czułości narzędzi pomiarowych. Aby upewnić się, że nieosiągalne dotąd wyniki są w 100% wiarygodne, podczas testów przeprowadzono dodatkową kalibrację urządzeń pomiarowych, potwierdzając prawidłowość uzyskanych wyników.

Porozmawiajmy, jak wykorzystać właściwości powłoki uszczelniającej w Twojej firmie.

Poznaj skalę oszczędności

Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań „szytych na miarę” potrzeb firmy pozwala zbudować silną przewagę konkurencyjną i znacząco obniżyć koszty produkcji.

W jaki sposób?

Poprzez zastąpienie kosztownego materiału tańszym odpowiednikiem, który po pokryciu specjalistyczną powłoką funkcjonalną pozwala uzyskać identyczne właściwości jak drogi materiał wyjściowy.

Przykładem może być zastąpienie przez producenta urządzeń kriogenicznych wysokogatunkowej stali austenicznej kilkukrotnie tańszą stalą konstrukcyjną o powierzchni uszlachetnionej rozwiązaniami proponowanymi przez hiPower Institute of Materials.

Innym przykładem na radykalne obniżenie kosztów poprzez zwiększenie szczelności powierzchni i redukcję ubytków cennej substancji jest zastosowanie innowacyjnej powłoki barierowej, która zapobiega przenikaniu wodoru.

Opierając się na obecnie obowiązujących normach dotyczących dopuszczalnego ubytku wodoru w zbiornikach, w których jest przechowywany, wartość utraconego wodoru mierzy się w dziesiątkach miliardów dolarów rocznie. Dzięki naszej technologii barierowej oprócz oszczędności wynikających z zatrzymania wodoru możemy wprowadzać technologie wodorowe do niedostępnych dotychczas zastosowań.

Porozmawiajmy o tym, jak zredukować koszty i zwiększyć wartość Twoich materiałów, dzięki powłokom funkcjonalnym od hiPower Institute of Materials!